12 users (Kişi Tarafından Bu YazıyaYorum Yapılmış)

Subscribe to this post comment rss or trackback url
mygif
Sezai Ekinci says in Ocak 25th, 2008 at 09:10

İnternette sansüre katılmıyorum ne gerekçeyle olursa olsun, o yüzden çözüm önerinizede üzgün olduğumu söyleyerek katılmadığımı söylemek isterim.

Ramazan ’s : Peki bir insanın başkalarına hakaret etmesi doğru mu ?

Bende sansüre karşıyım fakat, peygamber efendimize kadar hakaret edenler oluyor. Bu hakaretleri kaldırmak sansür olamaz. Sansür bir sistemin tamamen kapatılması demektir. Oysaki benim çözüm önerimde böyle bir şey söz konusu değil. Yazımı anlamamış gözüküyorsunuz…

mygif
zülfikar says in Ocak 25th, 2008 at 09:19

ÇOK HAKLISIN RAMAZAN

mygif
Beray ULAŞ says in Ocak 25th, 2008 at 14:10

ramazan arkadaşım bu konu deyimdigin için sana tşk ederim.dedigin gibi peygamberimiz(s.a.v)bile internet ortamında kırıcı laflar söylüyorlar,harbuki bu gibi ahlak dışı siteleri tespit edip sansür uygulamasına geçseler.bu durum şimdi böle olmazdı birileri bizler için insanlar için bi ugraş bi çaba sarfhederek yazılımlar siteler oluşturuyorlar bunu oluşturmalarını sebebi sırf insaların bilimde çagdan geri kalmamaları için ama arkadaşımın dedigi gibi bizler bu gibi olumlu etkenleri kötü emeller için kullanıyız peki elimize ne geçiyor hiç bişe sırf bi gıcıklık sırf bi kıskanma ugruna milyonlarca insanın hakkını elinden almış oluyoruz.buda bizim geri kalmamıza ve birbirimize haksız ettigimiz için Allah katında olumsuz kalıyoruz. RAmazan arkadaşım yazın için çok tşk ederim önemli olan bizlerin bu gibi olaylara katılmamız ve insanların yararına bişeyler yapmamız bunu kötü emeller için kullanmamalıyız…. BERAY ULAŞ
—–

Ramazan ’s :
Sevgili beray arkadaşım sansür ‘e kesinlikle karşıyım. Yazmış olduğun kelimeyi o anlamda kullanmadığını biliyorum fakat, sansür ve kötü içeriğin kaldırılması arasında farklar var. Dikkat et lütfen. Sevgiler.

mygif
kahraman says in Ocak 25th, 2008 at 14:12

sansür koysalar, erişimi kapatsalar nolur? biz de amerikadan gireriz. olmadı avrupadan gireriz. o da olmazsa cibuti, eritre, moritanya, tanzanya… ne güne duruyor. :)

mygif
kahraman says in Ocak 25th, 2008 at 14:23

aman yahu. hoşlanmadığımız bir şey olunca hemen gözlerimizi, kulaklarımızı kapatalım di mi? kötü içeriği kaldırtsak nolacak, o şekilde düşünen insanları da mı ortadan kaldırmış olacağız? bence gerçekten duyarlı olanların yapması gereken ağlayıp sızlanmak, şikayet etmek değildir. doğrularını kendilerini rahatsız eden kötü içeriğe alternatif olarak siteye eklemektir.

mygif
cihanyurtsever says in Ocak 25th, 2008 at 14:30

internet artık günümüzde kötü amaçlar için kulanılıyor.Sansürcüler tarafından insanları toplumları bir birilerine düşürüyorlar

mygif
YSB says in Ocak 25th, 2008 at 14:35

Ben ezelden beridir hür yaşadım hür yaşarım
Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım
Kükremiş sel gibiyim bendimi çiğner, aşarım
Yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım

mygif
Fatih Mangal says in Ocak 27th, 2008 at 11:00

Çok Güzel Ramazan…Ellerine Sağlık…Makalelerinin Devamını Beklerim…

mygif
Çağdaş KORKUT says in Ocak 30th, 2008 at 18:50

Benden 4 yukarıdaki yorumda kahraman Bey’in de belirttiği gibi, hoşa gitmeyen bir içerik oldu mu gözünü bağlar gibi siteyi toptan erişime (belli bir dns kullanan kullanıcıların erişimine) kapatmak son derece basit bir eylemdir.

Buna rağmen yaptıkları şeyi çözüm olarak nitelendirebilen insanlar varsa eğer hala bu işlerin başında ve ülke yöneticileri bir şeyleri değiştirmek istiyorlarsa; bence teknik konularla ilgilenecek teknik insanlara danışarak başlayabilirler. Bunu yapamıyorlarsa bari bir şeyi uygulamadan önce birkaç kez düşünsünler.

**bitirecektim ama….
İlginçtir, halkın onca tepkisine karşın bazı sitelerin erişimi engelleniyor. Tepkimizi belirtmekten vazgeçmememiz gerekiyor ama sanırım birilerinin de bu tepkileri ciddiye alması lazım artık.

mygif
Furkan ÖLMEZ says in Nisan 23rd, 2012 at 05:58

you tubeyi kapatsalar ölürüm freewebs.com u kapatmışlar orada oyun özellikleri vardı zar zor bulmuştum onca emek boşa gitti :((

mygif
Furkan ÖLMEZ says in Nisan 23rd, 2012 at 06:00

ya telekom ne yapıyo böyle be her güzel site gitti gidiyo :(

mygif
Furkan ÖLMEZ says in Nisan 23rd, 2012 at 06:01

Telekom bide bizi düşünün o siteler bizim kaynağımız neden kapatıyorsunuz bizi de anlayın artık alla alla.

Fikrinizi Belirtin

 Isminiz (*gerekli)

 E-Mail Adresiniz (*Özel)

 Web Adresiniz (*Zorunlu Değil)

Yazdığım yorumun bu sayfada yayınlanmasında bir sakınca görmüyorum...

Not: Bu yazıya yapmış olduğunuz yorum, blog sahibi onayladıktan sonra yayınlanır...