4 users (Kişi Tarafından Bu YazıyaYorum Yapılmış)

Subscribe to this post comment rss or trackback url
mygif
Volkan Taş says in Nisan 29th, 2008 at 17:05

Resmi kurumlara sonuna kadar güvenin. Sonuçta kaçabilecekleri bir yer yok!

mygif
Mesut GÜNGÖR says in Mayıs 3rd, 2008 at 17:37

Peki kime versinler Telekom’a mı?
Bir kaç ay önce Telekom’un bu yetkiyi almak istediği şeklinde haberler vardı,şayet böyle olursa bu işler afedersiniz ama daha da boka saracaktır emin olun.

mygif
Çağdaş Korkut says in Mayıs 3rd, 2008 at 17:53

Bu yetkinin resmi bir kurumun elinde bulunması tabi ki işin bir sürü bürokratik labirentten geçmesini zorunlu kılıyor. Bu işi özel bir kurumun yapmasını da istemem doğrusu, gelen gideni aratır misali.
Zaten zamanında alanadi.tr yerine alanadi.com.tr diye ülke uzantısı tercih edilmiş diye içten içe kızıyorum.. onu da bir arada belirteyim dedim

mygif
Hakan ATÇEKEN says in Mayıs 19th, 2008 at 15:07

Meseleye yaklaşım kendi perspektiflerinden bakıldığında doğru. Bir şirketin isim hakkını kimseye kaptırmamak ve ciddi şirketleri tespit için ellerinden geleni yapıyorlar. Ancak bakamadıkları nokta da günümüz kapitalizminde bir dakikanın bile önemli olduğu ve kar zarar dengesinde anın bile önemli olduğu düşünülürse 18 günlük bir süre çok çarpık bir anlayış. bu süre okullar için 2 yada 3 gün zannedersem. Ticari şirketler için ise bu süre 3 yada 5 gün yapılsa imiş gerçek başvuru sahipleri bir ay yerine birkaç günde anlaşılırmış.
Eee ne diyelim bazen bu tür olaylar insana mide sancısı versede çok şeyler öğretiyor.
Yine de ne olursa olsun ODTÜ gibi kurumlara güvenmek gerekli. Zaman geçtikçe insanlar işini yaparken verdikleri hizmetin türünü de anlayacak ve o hizmeti alan kişilerin bu amaçlarına ve yatırımlarına en uygun şekilde destek olacaklardır. Zihniyet Devletçilikten çok insanımızda bitiyor vesselam.
Ayrıca özelde olsaydı (telekom gibi) halimiz ne olurdu bilinmez. Fazla fazla faturalar mı gelirdi artık ne olurdu bilmem.

Fikrinizi Belirtin

 Isminiz (*gerekli)

 E-Mail Adresiniz (*Özel)

 Web Adresiniz (*Zorunlu Değil)

Yazdığım yorumun bu sayfada yayınlanmasında bir sakınca görmüyorum...

Not: Bu yazıya yapmış olduğunuz yorum, blog sahibi onayladıktan sonra yayınlanır...