konuyla alakalı Yorumlar

9 users (Kişi Tarafından Bu YazıyaYorum Yapılmış)

Subscribe to this post comment rss or trackback url
mygif
S. Ali Tokmen says in Temmuz 31st, 2007 at 03:04

Özetleyecek olursak:

1. Güvende olmak için önce teknik güvenlik lazım: bir kere birkaç parolanız olacak, bu parolaların herbiri de kolay bulunacak kelimeler (sözlük kelimeleri, annenizin babanızın adı, doğum tarihiniz) olmayacak. Mümkünse, semboller (#, $, %, & gibi) kullanılacak.
2. Parola, güvenle kullanılacak: bir siteye giriş yapılırken sitenin hakikaten girmek istediğimiz site olduğu kontrol edilecek. Şifreler e-mail ile arkadaşlara yollanmayacak. Bilgisayarda antivirüs bulunacak.

Herkese güvenli günler

S. Ali Tokmen
http://ali.tokmen.com/

mygif
Ebru says in Temmuz 31st, 2007 at 07:15

Ramazan Bey ellerinize sağlık son kullanıcılar için geliştirmeye ve devamını getirebileceğinizi umduğum güzel bir çalışma yapmışsınız.

Teşekkür ediyorum.

mygif
sezai ekinci says in Temmuz 31st, 2007 at 10:29

bilgiler için çok teşekkür etmeliyim. bilişimle ilgili yorum ve bilgileri sizden takip ediyorum. devamı dileğiyle

mygif
Sarp says in Ağustos 1st, 2007 at 02:40

yine içten, yine insanları sıkmayan ve kesinlikle yararlı bilgiler içeren bir yazı olmuş ramazancığım.”çokoturgaçlıgötürgeç” örneğini özellikle tebrik ediyorum. yazılaının devamını bekliyorum.

mygif
Bora BIÇAKCI says in Ağustos 1st, 2007 at 05:08

Alt yapısı başkaları tarafından sağlanan haberleşme sistemi zaten ne kadar güvenli olabilir ki ?

En güvenli bilgisayar kapalı olanıdır :)

mygif
Come On MahOoO says in Ağustos 5th, 2007 at 17:26

Ramazan Kardeş Çok Güzel Yorumlamışsın Ağzına Yüreğine Sağlık…

mygif
Ali Rıza Babaoğlan says in Ağustos 8th, 2007 at 05:35

%100 güvenlik diye birşey şu an için söz konusu değil ama bu oranı arttırmak elimiz de. Yenilikçi fikirler ile bu alanda büyük bir boşluğu doldurabiliriz ve bu fikirler emin olun çok yankı uyandırır.

Türkiye’de de yavaş yavaş uygulama alanına giren e-imza bir nevi internet tabanlı güvenlik sağlamakta aslında. Bunun akabinde mobil sistemler içinde mobil imza kullanılabilir hem de cuzi fiyatlarla.

Sevgiler,

mygif
Ersan says in Eylül 7th, 2007 at 17:34

100% güvenlik diye birşey vardır.. Sadece son kullanıcı için anlattığınız uyarılar doğrudur. Ayrıca Pass-word ( şifre kelimesi ) yerine Pass-phase ( şifre cümlesi ) kullanmalarını öneririm. Örnek olarak benimDogumTarihimBirEkim gibi hem akilda kalici hem de brute-force ataklarina karsi maksimim guvenlik.. 100% guvenlik icin ise Quantum Cryptography i arastirmanizi oneririm.. Basarilar..
Ersan.

@Ramazan’s : Malesef bana göre %100 güvenlik yoktur. Bu konudaki fikirim halen sürüyor. Fikriniz için teşekkürler. Farklı fikirler ile doğru bulunur. Fakat sizde biliyorsunuz ki yazımda da belirttiğim gibi teknoloji ne kadar çok ilerlerse bize bir o kadar tehlike arz ediyor bilinçsiz olduğumuzda. Şunu unutmayalım ki; bir sistemi korumak için teknoloji ne kadar ilerlemişse; o sistemi çökeltmek yine o seviyedeki teknoloji sayesinde oluyor. Yani alt yapının gelişmişliğiyse problem..? O zaman. Zaten şartlar eşit ;)

mygif
selam says in Ekim 31st, 2007 at 09:19

RAMAZAN MAKALE BİR YERDEN ALINTI SANIRIM NETTE AYNI MAKALEDEN ÇOK VAR..

@Ramazan’s : Hayır! Kesinlikle alıntı değil. Bu blog ‘u tutmamdaki amaç kişisel gelişim ve tabiki insanlara bilgi ve düşüncelerimi aktararak faydalı olmaya çalışabilmektir. Hâl böyleyken neden başkasının yazdığını kopyalıyım ? Zaten sitemde alıntı yaptığımda dipnot olarak kaynağı veya kaynağın sahibini sunarım.

Fikrinizi Belirtin

 Isminiz (*gerekli)

 E-Mail Adresiniz (*Özel)

 Web Adresiniz (*Zorunlu Değil)

Yazdığım yorumun bu sayfada yayınlanmasında bir sakınca görmüyorum...

Not: Bu yazıya yapmış olduğunuz yorum, blog sahibi onayladıktan sonra yayınlanır...